Selçuk Birdi’nin katili toplu iş sözleşmesini geciktirenlerdir

Karşıyaka Belediyesi’nde zabıta olarak çalışan, Tüm Bel-Sen İzmir 2 Nolu Şube Karşıyaka Belediye Temsilcisi Selçuk Birdi’nin, borçlarını yazdığı bir mektup bırakarak yaşamına son verdiğini üzüntü ve öfkeyle öğrendik.

Üzgünüz çünkü bir canımızı kaybettik, öfkeliyiz çünkü sendika temsilcisi de olan bu sınıf kardeşimizin borçları yüzünden hayatına son verecek kadar bunalmış olması ekonomik politikaların sonucu.

Tüm Bel-Sen, konuyla ilgili açıklamasında, “Selçuk yaşamayı çok sevse de yaşamından geçecek kadar sıkılmış bugün anladık. Karşıyakalı emekçilerin mücadelesinde gönüllü olarak görev alan ve en zor zamanlarımızda yan yana durmaktan vazgeçmeyip sendikasına ve verilen hak alma mücadelesine tereddüt etmeden emek veren bir arkadaşımızı yitirdik bugün,”dedi. Tüm Bel-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Nihat Filiz ise, “Aylardır İzmir’de de başka illerde de eylem-etkinlikler devam ediyor.

TİS masaları kurulup sözleşme müzakerelerine başlanmıyor, iyileştirmeler ödenmiyor. Yaşamını bir gelir durumuna göre ayarlayan insanlar, ödemeler yapılmadığında çıkmaza giriyor, psikolojileri bozuluyor, çaresizlik yaşıyor,” dedi. Selçuk Birdi’nin yakınlarına sabır diliyoruz. Mücadelemiz, onun, bu acımasız emek düşmanı siyasetin son kurbanı olması için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir